Můj druhý blog: www.evilka-avril.blog.cz

Jak se učit do školy?

12. listopadu 2011 v 17:15 | EVILka |  School
Tak co jaké máš známky? Špatné? Tak to je tento článek přesně pro tebe, protože se v něm dozvíš jak se učit na testy nebo jen tak abys rozuměla učivu. Ale pokud se chceš učit musíš se vzdát jedné myšlenky, a to je to, že učení doma je jen pro šprty. To není pravda! 3prti se chovají prostě jinak a není to jen o tom že se pořád učí. Takže, můžeme začít.
1. Začneme tím nejjednoduším: učením ve škole. Pokud chcete mít hezké známky aniž byste se museli doma moc učit, měli byste se učit alespoň ve škole. Ale tím myslím skutečné učení a né kecání s kámoškou (:D). Ve škole musíte být aktivní, ale především dávat pozor. To je můj klíč k dobrým známkám. Samozdřejmě ne každý má tu výhodu že mu všechno hned naskáče do hlavy samo jen proto že dává pozor. Někdo si to musí ještě doma zopakovat, ikdyž učení ve škole je základ!
2.Učení doma je poměrně jednoduché když dáváte ve škole pozor. Stačí vzít sešit s učivem něco na psaní a papír. jednou si přečtěte zápis, potom si zkuste podtrhnou to důležité jenou čarou a to nejdůležitější dvěma čarami. Pak to přepište ne papír a opakujte si to (tak abyste tomu rozumněli) dokud nezjistíte že už to znáte.
3.Může se vám ale stát že jste nebyli ve škole a dozvíte se že už další den se píše test. To je hodněě špatné, ale všechno jde zvládnout. Pozvěte si k sobě nějakou kamarádku která učivu vždy rozumí (ale hlavně žádnou která vám nechá opsat sešit ale tím to hasne protože nic neumí :D) a požádejte jí ať vám učivo vysvětlí. Pak stačí si to zopakovat podle bodu 2.
4.Hlavně se to neučte jen naspaměť! Tohle je snad nejhorší způsob jak se učit! Už to vidím: Vezmete si zápis a učíte se naspaměť jako básničku... STOP! Takhle se nic nenaučíš a nebo jen na krátkou dobu. Jenže škola o tom abyste se něco naučili a ne aby jste ta chodili jenom tak. Takže naspaměť ne!
5.Nejhorší způsob: neučit se vůbec. Dobře někdo se učit moc nemusí, ale někdo jo! A pokud patříš mezi ty co sa učit musí tak se prostě budeš muset učit. Říkáš si:,, Já se učit nemusím naučím se to před testem a při nejhorším si napíšu tahák." Jenže takhle to nefunguje. :( Do školy chodíš aby ses něco naučila a taky něco uměla! Tak se snaž! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Jj je skvělý! 30.6% (15)
Je celkem dobrý. 22.4% (11)
Je normální. 14.3% (7)
Je tady nuda. 8.2% (4)
Ne, je hrozný! 24.5% (12)

Komentáře

1 Perishable Perishable | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 17:24 | Reagovat

Děkuju moc (určitě za všechny čtenář) myslím, že mi to moc pomůže :)

2 evilka007 evilka007 | Web | 13. listopadu 2011 v 13:12 | Reagovat

[1]:
namáš vůbec zač :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama